Ústřední knihovna Fakulty sociálních studií MU - Logotyp

Zkušební přístupy

→ De Gruyter (e-knihy) – přístup do 31. 7. 2020
→ MIT Press Direct eBooks (e-knihy) – přístup do 31. 7. 2020
→ Springer (e-knihy) – přístup do 31. 7. 2020
→ Elektronické učebnice od Elsevier – přístup do 31. 8. 2020
→ JSTOR (články, e-knihy) – přístup do 31. 8. 2020
→ JoVE Core Social Psychology (videa) – přístup do 31. 12. 2020

 

De Gruyter a další prestižní vydavatelství

Přední akademické vydavatelství De Gryuter zpřístupnilo rozsáhlou multioborovou kolekci více než 75 tisíc e-knih! A kolekce obsahuje i knihy z dalších 40 prestižních akademických vydavatelství (např. Harvard University Press, Cornel University Press, Princeton University Press, New York University Press, Yale University Press, Columbia University Press).

S přehledem pomůže leták se stručným přehledem obsahu kolekce a zajímavostmi u jednotlivých vydavatelů.

Info: Kolekce knih z vydavatelství University of California Press, University of Chicago Press a Yale University Press budou z technických důvodů zpřístupněny až koncem dubna.

Zkušební přístup je do 31. 7. 2020.

Vyzkoušet databázi »

↑ zpět

 

MIT Press Direct eBooks 

Téměř tři tisíce e-knih z produkce MIT Press včetně nejnovějších titulů vydavatelství. Mezi vědními obory jsou zastoupeny i společenské vědy, pro uživatele z řad FSS můžou být zajímavé zejména následující dílčí obory: Anthropology & Archaeology; Ethnic & Racial Studies; Gender Studies; Media Studies; Political Science; Sociology

Doporučujeme zvolit "Browse ebooks" - "Topics" - "Social Sciences." Poté zvolit dílčí obor - načtou se kapitoly z jednotlivých knih, ke kterým se pak dá následně prolinkovat jako k celku. Nebo je možné využít vyhledávání a zadat do něj klíčová slova.

Veškeré kapitoly je možné stahovat v PDF.

Zkušební přístup je do 31. 7. 2020.

Vyzkoušet databázi »

↑ zpět

 

Springer

Vydavatelství Springer Nature uvolnilo přístup k více než 500 učebnicím. 

Tip knihovny: nejjednodušší je vybrat si z excelového souboru Seznam učebnic a zadat přímý link (pro FSS jsou vhodné žlutě vyznačené tituly). A nezapomeňte, je potřeba se připojit přes vzdálený přístup a teprve poté vyhledávat. 

Zkušební přístup je do 31. 7. 2020. 

Vyzkoušet databázi »

↑ zpět

 

Elektronické učebnice od Elsevier

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo na platformě ScienceDirect až 260 monografií z oblastí přírodních věd, informatiky, medicíny a psychologie

Tip knihovny: nejjednodušší je vybrat si z excelového souboru Elsevier učebnice 2020.xlsx a zadat přímý link (pro FSS jsou vhodné žlutě vyznačené tituly). Nezapomeňte, je potřeba se připojit přes vzdálený přístup a teprve poté vyhledávat. 

Další informace najdete zde.

Zkušební přístup je do 31. 8. 2020. 

↑ zpět

 

JSTOR e-books collection

Bezplatný přístup do kolekce JSTOR-ebooks zahrnuje 37 000 knih z oblasti humanitních, společenských a přírodních věd od více než 60 akademických vydavatelství.

Tip knihovny: Přístup ke knihám je na platformě JSTOR (přihlášení přes vzdálený přístup, ideální je vybrat si knihu ze seznamu viz níže, poté se zobrazí jednotlivé kapitoly dané knihy, filtr na “books” nefunguje zcela 100%, ale v každé kapitole se dá kliknout na název celé knihy a tak se dostat ke všem jejím kapitolám. Práce s JSTOR-ebooks collection sice není zrovna intuitivní, ale obsah stojí za to. :-)

Aktuální seznam všech knih je k dispozici zde.

Zkušební přístup je do 31. 8. 2020. 

Vyzkoušet databázi »

↑ zpět

 

Videa JoVE Core Social Psychology

Až do konce roku je otevřený přístup k 66 videím zaměřeným na interaktivní výuku základů sociální psychologie. Vysvětlují např. klíčové pojmy a koncepty oboru. V dalších 25 videích jsou pak demonstrovány původní laboratorní experimenty. 

Zkušební přístup je do 31. 12. 2020. 

Vyzkoušet databázi »

 

Využili byste tyto databáze pro práci či studium i v budoucnu? Potřebujete pomoci s hledáním v databázích? Oceníme jak Vaše připomínky, tak dotazy. Napište nám na infozdroje@fss.muni.cz, rádi se Vám budeme věnovat.

↑ zpět