Ústřední knihovna Fakulty sociálních studií MU - Logotyp

Seznam e-zdrojů

Databáze článků - podrobné informace o zdroji

Databáze ASPI je automatizovaný právní informační systém.  ASPI obsahuje právní informace v elektronické podobě vztahující se k území ČR, SR a k legislativě EU.

Obsah databáze tvoří především:

  • Právní předpisy -  všechny současné české a slovenské právní předpisy, sbírky mezinárodních úmluv, právní předpisy vydané samosprávnými celky, předpisy ministerstev a nálezy Ústavního soudu. Dostupné jsou i předpisy vydané před rokem 1945, včetně zákonů bývalého Rakousko-Uherska.
  • Literatura - obsahuje anotace právnické a ekonomické literatury, komentáře předních autorů k aktuálním předpisům i historické komentáře a výklady předpisů.
  • Judikatura - judikatura a stanoviska soudů s provázaností na příslušné právní předpisy. Zahrnuje i nepublikovanou literaturu a historicky starší judikaturu.

Spuštění ASPI na počítači ve studovně:

  1. Přes ikonu na ploše - v případě, že se objeví chybová hláška "Neznámý vydavatel: Vydavatele se nepodařilo ověřit. Opravdu chcete spustit software?" zvolte "Spustit". V případě, že se objeví okno, vyžadující zadání hesla postupujte podle korku dvě.
  2. Zvolte Start - Všechny programy - Právo - Aspi.

Po spuštění ASPI se otevřou tři okna. V prvním oknu je pouze modré logo - zmizí po kliknutí na libovolnou klávesu. Druhé okno obsahuje aktuality - lze jej zavřít křížkem v pravém horním rohu. Třetí okno je samotná databáze, ve které lze začít vyhledávat.

 

Druh: Právo
Datum poslední aktualizace: 2016-03-04

Připojit se

Zpět na přehled »